100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Dodano 19.10.2018

11 listopada 2018 roku w gminie odbyły się uroczystości z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Uroczystości rozpoczęto pochodem spod pomnika do kościoła. Następnie odbyła się uroczysta msza święta z udziałem władz gminy, pocztów sztandarowych, orkiestry gminnej i mieszkańców. Po mszy świętej odsłonięto i poświęcono tablicę upamiętniającą to wydarzenie. Zdjęcia z uroczystości można obejrzeć w galerii.

Ogłoszenia

Parafia Skulsk organizuje na przełomie czerwca i lipca pielgrzymkę do Sanktuariów Niemiec i Północnych Włoch. W programie m.in. zwiedzanie Drezna, Sanktuarium  w Altotting - duchowego centrum Bawarii. Następnie Turyn, gdzie przechowywany jest Całun Turyński, Werona - miasto słynnych kochanków Romea i Julii. Zwiedzamy Mediolan, a w nim gotycką, marmurową Katedrę Narodzin NMP i operę La Scala. Potem  Jezioro Di Garda: wypoczynek i rejs po jeziorze. Siódmego dnia wypoczynek nad basenem. W drodze powrotnej zwiedzimy Norymbergę i Poczdam. Szczegółowy program można otrzymać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Zapraszamy na uroczą pielgrzymkę. Koszt 3.300 zł plus ok. 150 Euro.